Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

Чепинец продължава да печели

19 април 2009, Неделя | 09:29 | sport

Чепинец (Велинград) – Сливнишки герой (Сливница) - 1:0

ОУ "Христо Ботев" Великденско тържество   На 18 април, събота, от 16 часа на стадион "Септември" в гр. Ракитово се игра поредната среща на местния футболен отбор. Точно преди Великден стадионът събра около 200 души. След поредните си три победи вече беше набрал скорост и излязъл от зоната на изпадащите, Чепинец за пореден път победи и се издигна нагоре в класацията.

Още в първите минути домакините упражниха натиск, изпълниха три ъглови удара и един пряк свободен удар. Последва атака на гостите с удър покрай страничната врата. Осмата минута донесе още един корнер за "Чепинец", а две минути по-късно Димитър Чонков бе фаулиран. В 15 минута се стигна до ъглов удар за гостите и първа опасност за Велинградския отбор.

След 20 минута гостите се настаниха в половината на домакините и упражниха натиск. Няколко центрирания и добра намеса на вратаря, ъглов удар от дясно и удър високо над напречната греда. При атака на "Чепинец" през 31 минута се стигна до жълт картон за №29 от гостите за задържане. Поради контузия на Димитър Чонков той бе сменен с №8. Първото полувреме завърши с едноминутно продължение.

Второто полувреме започна с равностойна игра на двата отбора. Домакините се задържаха в полето на гостите но без реални опасности за гол. В 55 минута бе извършена смяна в "Сливнишки герой" като мястото на №16 зае №9. В 60 минута при нападение на домакините бе пропуснат златен шанс за гол и бе контузен вратарят на гостите. Пет минути по-късно Содев изпусна шанс за гол, но в 68 минута той беше безкомпромисен и заби топката в противниковата врата. 80 минута донесе опасност за домакините след пряк свободен удар, изпълнението на който завърши със засада.