Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

Чепинец изпусна трите точки

04 май 2009, Понеделник | 23:04

Чепинец- Банско 1:1

Чепинец - Банско 1951   Вчера, 3-ти май, на градския стадион в Ракитово се проведе среща от поредния кръг в В Югозападната група между Чепинец (Велинград) и Банско 1951 (Добринище). След загубата от Бобов Дол и след много пропуски през настоящата среща, Чепинец не успя да зарадва феновете си с победа, но и равният резултат който постигна местния отбор е добър резултат предвид множеството загуби срещу "Банско" през изминалите години.

През първите минути играта бе равностойна, нямаше опасности пред вратите, когато в 13 минута се стигна до пряк свободен удар пред вратата на гостите и първата опасност за отбора на Банско. Последва ъглов удар от дясно на вратата на гостите. 2 минути по-късно Банско пропусна пред домакинската врата, когато топката мина на сантиметри край страничната врата, а това беше първата по-голяма опасност за домакините. В 20 минута непростим пропуск за гол направи №9 от Чепинец, който изпрати топката високо над напречната греда. 24 минута донесе пряк свободен удар в ляво от вратата на домакините, центриране право в ръцете на вратаря. Последва домакинска контра атака, която завърши с тъч, изпълнен от Кирил Аршинков.

В 36 минута №3 от гостите получи жълт картон, а три минути по-късно пропуснат гол на метър от левия страничен стълб на вратата на гостите. В 40-тата минута от точката на дузпата Калпаков стреля право във вратаря. 41-та минута – нов пряк свободен удар малко вляво от вратата на гостите. 43-тата минута топката кацна на гредата, но не пожела да влезе във вратата.

Много бяха пропуските на домакините в това първо полувреме. В края на полувремето бе контузен №11 от домакините, за което съдията Адриян Петров отсъди още един жълт картон за №5 от гостите. В последните минути нов пряк свободен удар за домакините, диагонално срещу вратата на гостите. Нищо не произлезе от този пряк удар и се наложи край на първото полувреме.

Още в първите минути на второто полувреме – пряк свободен удар фронтално срещу вратата на домакините - топката премина над напречната врата. Втори пряк свободен удар близко до флагчето за изпълнение на ъглов удар от дясно на вратата на Чепинец с центриране пред вратата, защитникът на домакините чисти топката в ъглов удар. От ъглов удар в 48-та минута гостите вкараха първия гол във вратата на Чепинец.

Чонков изравни резултата минута след това с удар отдалеч, топката рекушира в десния стълб и се спря в мрежата. В 60-тата минута №9 от Чепинец излезе сам срещу вратата, но вратарят на гостите успя да избие топката.

Противно на очакванията във второто полувреме първите 20 минути повече нападаха гостите. Трети жълт картон получиха гостите в 80-тата минута. В последните минути домакините упражниха натиск - два ъглови удара, без гол. След второто полувреме, бе дадено няколко минутно продължение, в което не се случи нищо и мачът завърши с резултат 1:1. Явно разочаровани поради изпуснатия шанс за победа от треньорския щаб на "Чепинец" не пожелаха до коментират срещата.

Снимки от срещата тук: Чепинец-Банско 1951, а акценти от срещата проследете тук: